ДТЕК вивів з енергосистеми ще два енергоблоки

Поділитися:

Ще два енергоблоки ДТЕК вивели в аварійний ремонт. Йдеться про блок №3 на Запорізькій ТЕС і блок №4 на Курахівській ТЕС. Про це свідчать дані на сайті “Укренерго”, повідомляють журналісти телеканалу “Перший Діловий“.

У цілому станом на 10 лютого в розпал опалювального сезону в аварійному ремонті перебувають 12 блоків теплових електростанцій. З них 11 належать ДТЕК.

В Укренерго кажуть – така кількість рекордна. І це, вважають експерти, – наслідок дефіциту вугілля. В окремі дні він сягає 10%. Якби ж не імпорт з Білорусі та Росії, Україну давно б вже спіткали віялові відключення.

Та варто було імпорт лише привідкрити – як на горизонті вимальовується чергова залежність, якої так старанно намагалися позбутися. На додачу в холдингу ДТЕК заявили – у лютому збільшать імпорт вугілля до 450 тисяч тонн. Ввозитимуть з Польщі і Казахстану.

При цьому енергохолдинг імпортує з Росії близько 120-150 тис. тонн вугілля на місяць. У компанії пояснюють – це тому, що в Україні немає можливості мати свій антрацит.

Раніше ми писали, що приватні компанії з вугільної генерації електричної енергії порушили ліцензійні умови щодо мінімально необхідних запасів вугілля на ТЕС. Їм загрожують штрафи.

Нагадаємо, в «Укренерго» запевняють, що забезпечують балансування енергосистеми всіма можливими засобами.

Читайте також
11 Червня 2024 року - 11:48
Ринок праці у травні нагадував безлюдну пустелю: кількість шукачів та...
6 Червня 2024 року - 12:36
Кадровий дефіцит в Україні стає серйозною загрозою для економіки в...
31 Травня 2024 року - 17:54
Як повідомляє Reuters, кількість українців, які живуть у бідності, зросла...
31 Травня 2024 року - 14:42
28 травня на території МВЦ в м. Києві за підтримки...