«Для сумлінних виробників будматеріалів нові процедури ні на що не впливатимуть» – експерт

Поділитися:

На засіданні уряду прийнято проєкт постанови, який врегулює низку питань надання будівельної продукції на ринку та наблизить її якість до європейських вимог.

Уряд зробив черговий крок до імплементації у національне законодавство європейського Регламенту 305/2011 щодо будівельної продукції. Адже вітчизняна будівельна продукція має відповідати передовим європейським вимогам якості та безпеки.

Отже, прийнято ухвалу, якою затверджуються нові процедури для виробників.

Зокрема документ затверджує: форму декларації показників будівельної продукції; інструкцію щодо складання декларації показників будівельної продукції; порядок розроблення та прийняття національних документів щодо визначення прийнятності; вимоги щодо компетентності органів щодо визначення технічної прийнятності.

Про це в ефірі телеканалу «Перший Діловий» говорили з Костянтином Салієм, експертом муніципального управління, президентом Всеукраїнського товариства виробників будматеріалів.

«Для титульних виробників українських ніяких жахливих речей в цьому документі нема. Тобто якщо ви дійсно виробляєте світового рівня, наприклад Knauf Gips або Baumit – у них, як правило, є експортні потенціали, вони експортують продукцію в європейський союз, у них є значок СЕ безпеки європейської, тому для них заповнити цю форму і надати всі протоколи випробування – не є дуже великою складністю. Звичайно, автоматично отримують допуск на будівельні матеріали після 1 січня 2023 року», – зазначив експерт.

Він розповів, що дуже багато різновидів української продукції вже мають гармонізовані стандарти, державні санітарно-технічні умови EN.

«Тобто це є не просто переклад з англійської мови на українську мову. Це працювали державні інститути, які гармонізували. Чому таке відбувалося? Тому що ми не можемо просто взяти і переписати європейські стандарти. В Європі дуже різниться клімат з Україною, зовсім в різних країнах Європи різне ставлення до теплопровідних, наприклад, матеріалів. У нас жорсткіші навіть вимоги до пожежної безпечності матеріалів. Ми повинні зберегти все, що найкраще, тому Україна. Є цілий рік для того виробника, який робить якусь нову будівельну продукцію. У нього є цілий рік, щоб звернутися до секції Міністерства розвитку громад і територій спеціалізованої, замовити роботи в будь-якому державному підприємстві, який володіє спецдозволом на повірку цих технічних якостей і отримати ДСТУ EN і спокійно, вільно на ринку бути присутнім», – наголосив Костянтин Салій.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо