Держава продає електрику великими партіями олігархам – корупцію настав час припиняти і допустити на ринок через дроблення дрібних покупців

Поділитися:

Пільги від держави – для олігархів. Держпідприємство «Гарантований покупець» продало електроенергію компаніям – «Д.трейдінг», «Південь Енерго Збут», «Центренергозбут» та «Захід енерго збут» зі знижкою у 21%. Про це дізналися журналісти, інформує телеканал «Перший Діловий».

З’ясували, що ціна за мегават-годину для компаній олігархів становила 2 тисячі 170 гривень. Хоча ринкова ціна зазвичай вища – 2 тисячі 636 гривень. Таким чином, держпідприємство продало ресурс дешевше на 466 гривень за Мегават-годину, або на 21% менше від ринкових показників.

За даними ЗМІ, в процесі аукціону лоти продажу були укрупнені, що відсікло дрібних трейдерів. Загалом втрати від продажу енергії можна оцінити у 95 мільйонів гривень.

Як повідомлялося раніше, у Мін’юсті закликали олігархів активніше позбавлятися активів.

Також ми писали, що в Міністерстві юстиції розповіли, хто за ознаками є очевидним олігархом у рамках закону про деолігархізацію, який набуде чинності з 7 травня 2022 року.

Читайте також
19 Червня 2024 року - 8:27
Від початку російського широкомасштабного вторгнення аграрний сектор зазнав збитків на...
18 Червня 2024 року - 18:47
Нового підвищення тарифів на світло в Україні найближчим часом не...
18 Червня 2024 року - 16:54
Кабінет Міністрів підтримав зміни до ліцензування перевізників, ініційовані Міністерством розвитку...
11 Червня 2024 року - 11:48
Ринок праці у травні нагадував безлюдну пустелю: кількість шукачів та...