Держава ліцензіями на паливо заганяє аграріїв “в тінь”

Поділитися:

Перевірки і штрафування фермерів на зберігання дизельного палива – призведе до тінізації аграрної економіки. Про це розповіли у випуску новин “Першого Ділового” телеканалу.

Аграрії кажуть: перевіряють фіскали в першу чергу тих, хто чесно веде бізнес і не порушує закон. А як показує практика, штрафи надходять фермерам, які зробили собі ліцензію на збереження пального. Тоді як ті, хто дозвіл не оформив і дійсно продає крадене дизпаливо – штраф не отримали. Більш того фермери скаржаться: податкова перевіряє чи не оборот пального, як це повинно бути, а зберігання, що і створює проблему. Грошові санкції від Податкової іноді досягають півмільйона гривень, причому причини штрафів, на думку фермерів, є необгрунтованими.

Експерти кажуть – тиску найбільше схильний середній аграрний бізнес, фермери, які володіють 100-500 гектарами землі. Зазвичай приводом для штрафів служать дрібні помилки в документації.

Щоб вирішити проблему з ліцензуванням пального, фермери створили робочу групу разом з податківцями. Вона почала роботи тільки 3 березня, при тому, що на перешкоди функціонування бізнесу фермери скаржилися ще з січня.

Група повинна врегулювати проблему з ліцензуванням пального для власних потреб. І контролювати саме звернення пального. Однак поки, очікувано – результату немає.

Нагадаємо, що в Україні ініціюють зміни щодо ліцензування пального для аграріїв. Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики і продовольства.

Раніше повідомлялося, що неприємним «подарунком» став свого часу для аграріїв закон №391-их «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо поліпшення адміністрування акцизного податку», який вступив чинності 29 грудня 2019 року.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо