Британія надасть кредит Україні на будівництво флоту

Поділитися:

Велика Британія надасть Україні кредит на 1,7 мільярда фунтів стерлінгів для розвитку українських Військово-морських сил.

Відповідну українсько-британську рамкову угоду було підписано 12 листопада в Лондоні. Від України її підписав український посол у Британії Вадим Пристайко.

Угода передбачає надання коштів на спорудження восьми ракетних катерів, купівлю у британців двох тральщиків, будівництво двох військово-морських баз.

Кредит нададуть Україні на десятирічний термін.

Відомо, що Україна та Британія домовились про розвиток та зміцнення ВМС ще рік тому. Було підписано меморандум, який передбачав посилення співпраці між країнами у військовій і військово-технічній галузях, залучення фінансування Британського експортно-кредитного агентства в 1,25 млрд фунтів стерлінгів.

Цьогоріч влітку сторони підписали меморандум щодо реалізації проектів морського партнерства консорціуму промисловості Британії та українського ВМС. У підписаній угоді деталізовано фінансову сторону домовленостей.

Очікується, що в рамках співраці збудують 8 ракетних катерів, два з них – у Британії, решту – в Україні. Британія має надати допомогу у спорудженні нових військово-морських баз в Азовському і Чорному морях.

Варто зауважити, що влітку президент України Володимир Зеленський повідомляв, що в Україні планують сформувати новий військово-морський флот до 2035 року.

Нагадаємо, що Британія відправила своїх військових на кордон Польщі та Білорусі.

Також ми писали, що Україна має намір сотнями будувати нові кораблі.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо