«Богдан Моторс» стала банкрутом

Поділитися:

ПрАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» визнано банкрутом. Таке рішення напередодні, 6 липня, ухвалив Господарський суд Дніпропетровської області. Також, згідно з рішенням, розпочато ліквідаційну процедуру.

Зазначається, що компанія має заборгованість у 6,7 мільярда гривень. З-поміж її найбільших кредиторів – чотири банківські установи та ще дві структури.

Як стало відомо, 1,64 мільярда гривень становить борг перед «Укрексімбанком», 1,53 мільярда гривень – перед UniCredit Bank AG, 181,6 мільйона гривень – перед «Міжнародним інвестиційним банком». Також «Богдан Моторс» винна мільярди трьом пов’язанам з нею компаніям. Так, 2,35 мільярда гривень становить борг перед «Саревін Інвестментс ЛТД», 385,8 мільйона гривень – перед закритим недиверсифікованим венчурним корпоративним інвестиційним фондом «Бріз», 349,8 мільйона гривень компанія винна ТОВ «Автомобільна група «Богдан».

Як пишуть ЗМІ, засновник компанії Олег Гладковський разом з сином є міноритаріями «Міжнародного інвестиційного банку». Інвестиційний фонд «Бріз» та «Автомобільна група «Богдан» через Гладковського також пов’язані з «Богдан Моторс».

Торік компанія мала 3,38 млрд грн збитку. Під кінець року, поточні зобов’язання і забезпечення становили 9,18 млрд грн при обсягу активів – 1,09 млрд грн.

Наприкінці квітня правоохоронці провели обшуки на заводі «Кузня на Рибальському» та в підрозділах компанії «Богдан Моторс». За версією слідства, у 2015-2019-му роках підприємства уклали з Міноборони контракти про поставку військової техніки. Проте військові посадовці перевищили свої повноваження, зокрема, завищивши вартість товарів та послуг.

Також ми писали, що справу колишнього заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони України Олега Гладковського передали в суд.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
6 Грудня 2021 року - 19:54
Через поширення штаму коронавірусу «Омікрон» Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує...
6 Грудня 2021 року - 19:16
Резонансна справа, в якій фігурує брат скандального глави Окружного суду...
6 Грудня 2021 року - 17:27
У Міністерстві закордонних справ порадили українцям наразі утриматися від поїздки...
6 Грудня 2021 року - 16:32
Громадяни зможуть взяти участь у програмі під час першого етапу...