«Близько 11 млрд гривень приносить в бюджет ПДВ щомісяця» – заступник голови ДПС

Поділитися:

У фінансовому комітеті Верховної Ради повідомили, що з початку року спостерігається позитивна тенденція надходжень до державного бюджету.

За оперативними даними Державного казначейства, в січні-квітні 2021 року доходи державного бюджету України склали 357,3 мільярда гривень. Це на 11,2 мільярда (3,2%) більше запланованого і на 42,4 мільярда (13,5%) перевищує торішній показник. Також, на 1 травня на єдиному казначейському рахунку знаходилось 23,071 мільярда, а невикористані кошти за відкритими асигнуваннями становили 30,7 мільярда гривень.

У Раді відзначили, що в період глобальної економічної кризи через коронавірус на рахунку кожна копійка. Людям потрібно платити податки, які необхідні лікарям, вчителям, військовим.

План з доходів держбюджету з початку року виконано на 103,2%. У квітні податківці свій план виконали на 109,4%, а митники – на 107,8%. За оперативними даними Держказначейства, в січні – квітні доходи держбюджету склали 357,3 мільярда.

Про це повідомляє заступник голови Державної податкової служби України Євген Олейніков в ефірі телеканалу «Перший Діловий».

«Як правило у нас основні податки, які формують бюджет – це податок на додану вартість, податок на прибуток, податок з доходів фізичних осіб і акцизний податок. Але останній має більш періодичний характер, тобто в якийсь період він грає велику роль, а в якийсь менш важливу. Але в цілому кожен з перерахованих вище податків вносить свою частку у формування державної скарбниці», – сказав фахівець.

При цьому він уточнив, що якщо все ж виділяти якісь окремі податки, то найважливішими є податок з доходів фізичних осіб та податок на додану вартість.

«ПДВ в середньому приносить країні близько 11 млрд гривень щомісяця, іноді може бути навіть 12. В січні це було взагалі понад 13 млрд гривень. Податок на прибуток в травні дасть як мінімум 10 млрд гривень. А податок на доходи фізичних осіб більш-менш приносить стільки ж, скільки й ПДВ», – сказав він.

Також фахівець заявив, що в цілому податкова служба не визначає конкретні ставки по сплаті таких податків, а лише виконує законодавство, яке власне і регулює це питання.

«Служба не створює закони, а лише контролює їх виконання. Тому, які норми були встановлені законом, такі й виконує податкова», – уточнив він.

Також експерт прокоментував плани уряду незабаром підняти податки на ту ж рентну плату.

«На мою особисту думку у нас, в порівнянні з іншими державами, є резерви для того, щоб збільшувати рентну плату. Але водночас, ми повинні зрозуміти одну просту річ. Можна скільки завгодно розповідати про наше ресурсне багатство, як держави, але якщо цей скарб просто лежить, то не приносить країні жодної копійки. Тому рівень рентної плати повинен бути на такій позиції, щоб з одного боку країна в цілому отримувала свою справедливу частку від використання її багатств. Але іноді податок відіграє функцію заборони, тобто завдяки йому можна контролювати, щоб протизаконна діяльність велася в дуже обмеженій кількості», – сказав він.

Спеціаліст зробив висновок, що наразі податкові надходження в бюджет України могли б бути вищими.

«З урахуванням рівня цін і рівня видобутку. Я вважаю, що є потенціал щодо податку на додану вартість в Україні», – вважає Олейніков.

Нагадаємо, що в Польщі спрощують процедуру оподаткування для трудових мігрантів. Вже з травня поточного року українці зможуть отримати на полях Польщі так званий податковий ідентифікатор PESEL без надання прописки.

Також відомо, що це допоможе за спрощеною системою платити податки і отримати можливість скористатися податковими пільгами, відрахуваннями і відшкодуванням податку.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Червня 2021 року - 11:45
У світі їх кількість зросла до 82,4 мільйона осіб
21 Червня 2021 року - 11:15
Українці не вірять у справедливість судової системи
21 Червня 2021 року - 10:59
У Будинку уряду в Батумі затримали мінімум чотирьох учасників акції...
21 Червня 2021 року - 10:32
Раніше президент говорив про те, що режим paperless буде введений...