Бізнес в Україні налаштований песимістично і чекає девальвації і інфляції

Поділитися:

У середовищі українського бізнесу прогнозують, що в найближчі 12 місяців в країні збережеться негативна динаміка. Точніше, чекають інфляції, яка перевищить так звану верхню межу коридору, яку виставили в НБУ — це 6%. Очікується, що інфляція дійде до 7%.

Курс гривні послабиться до 28,99 грн. за один долар — такий прогноз дає бізнес на основі аналізу самих різних показників, в числі яких ІДО (індекс ділової активності), а також щоквартальні опитування різних бізнесменів з приводу ділових очікувань, які з’являються на сайті НБУ.

Відомо, що рівень бізнесу ще не повернувся до докарантинного рівня, проте деяке підвищення активності та результатів уже є. Таким чином, досягнутий баланс між негативними й позитивними змінами, які принесла з собою пандемія коронавірусу.

Також відомо, що найвищі очікування на тлі коронавірусу були у представників торгового сектора. А ось підприємства енерго- і водопостачання, переробної промисловості тощо не такі оптимістичні.

Раніше повідомлялося про затребуваність програми доступних кредитів. Станом на середину жовтня вже було перейдено поріг суми 10 млрд грн., яку в уряді планували перетнути до кінця 2020 року.

Також ми писали про оцінку ситуації в Україні на тлі пандемії, яку зробила в Національному банку.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Вересня 2021 року - 22:29
У Міністерстві розвитку громад і територій планують зупинити трудову міграцію.
28 Вересня 2021 року - 22:11
Про це повідомив римсько-католицький архієпископ Львова
28 Вересня 2021 року - 21:43
Станом на вересень субсидії призначено майже 2,5 млн домогосподарств, з...
28 Вересня 2021 року - 21:30
Найвищий рівень зарплатні зафіксовано у сфері - «Інформація та телекомунікації».