Банкіри прогнозують збереження облікової ставки до кінця року

Поділитися:

Представники українських банків заявляють, що облікова ставка Національного банку України на цьому тижні і до кінця року збережеться на рівні 6% річних.

“Облікова ставка НБУ залишиться без змін до кінця поточного року, з огляду на збереження низького рівня інфляції та поліпшення основних показників ділової активності в останні місяці”, – прогнозують експерти.

Фахівці вважають, що у Нацбанку немає причин для підвищення або зниження облікової ставки, тому 22 жовтня цей показник буде збережений на рівні 6% річних.

“Поки інфляція знаходиться в допустимих межах, НБУ не буде підвищувати ставку”, – додав експерт.

Нагадаємо, що на сайті Національного банку України повідомили, що на вітчизняному ринку обміну валют тривають коливання, але за запевненнями фахівців, вони не значні. Однак, курс гривні по відношенню до інших валют все ще не стабільний.

Раніше повідомлялося, що в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства допускають зниження облікової ставки Національного банку України нижче рівня інфляції.

«Потрібно далі знижувати облікову ставку. Це не проблема, якщо облікова ставка буде нижче, ніж інфляція», – сказано в повідомленні.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
27 Листопада 2021 року - 22:59
Громадяни виступають проти двох нових законів: про референдум і експропріацію
27 Листопада 2021 року - 22:28
Штам «омікрон» виявили в двох осіб - у районах Челмсфорд...
27 Листопада 2021 року - 18:01
Літургію до Дня пам'яті жертв голодомору в Україні у храмі...
27 Листопада 2021 року - 17:02
У перший тиждень січня буде лише 3 робочих дні