Азербайджан просять збільшити постачання газу до ЄС

Поділитися:

Кадрі Сімсон, європейський комісар з енергетики, звернулася до уряду Азербайджану із пропозицією наростити постачання блакитного палива до країн Європейського союзу.

Західні джерела повідомляють, що після офіційної зустрічі, що відбулася в Баку, з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, Кадрі Сімсон заявила про запропонований державі-партнеру варіант – збільшити постачання газу до Європи. У своєму зверненні єврокомісар називає Азербайджан – «надійним постачальником енергії».

Окремо зазначається, що йдеться про потенційні постачання газу обсягом до 10 мільярдів кубометрів щорічно. “Збільшення поставок газу з Азербайджану важливе на тлі перебоїв і зростаючих цін на енергетичному ринку”, – наголосила Сімсон.

За словами Ільхама Алієва, його держава за 2021 рік експортувала 19 мільярдів кубометрів. Найбільшими імпортерами стали Туреччина, яка отримала 8,5 мільярда кубометрів, і Італія – 7 мільярдів кубометрів. Крім цього, газ з Азербайджану постачається до Греції та Болгарії.

Нагадаємо, що напружені відносини з Росією на тлі кризи в Україні призвели до того, що ЄС разом із США мають намір знайти альтернативних постачальників газу.

Азербайджан у свою чергу пішов назустріч, заявивши, що готовий постачати газ Європі у випадку, якщо відносини Росії та України спровокують зупинку прокачування палива з боку Російської Федерації.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ