АМКУ оштрафував підрядників ЧАЕС на більш, ніж 100 млн. гривень

Поділитися:

Антимонопольний комітет України в ході розслідування справи про будівництво об’єкта «Арка», який є частиною укриття Чорнобильської АЕС, виявив картельну змову на конкурсах з відбору підрядника для будівництва об’єктів на Чорнобильській АЕС. Про це повідомила прес-служба АМКУ.

Порушниками конкурентного законодавства виявилися дві компанії, пов’язані з корпорацією УКРБУД – ТОВ «СК Укрбудмонтаж» і ПрАТ “Укренергомонтаж”.

“БК” Укрбудмонтаж “оштрафований на 55 млн грн, ПрАТ” Укренергомонтаж “- на 62 млн грн. На компанії накладено обмеження на участь в публічних торгах.

Повідомляється, що упродовж 2017 – 2018 рр. ці компанії брали участь у чотирьох процедурах закупівель на загальну суму більше 1 млрд грн і виграли у трьох найбільших. Замовниками будівництва були Чорнобильська АЕС та Енергоатом.

Північне міжобласне територіальне відділення АМКУ (раніше – Київське територіальне відділення) виявило наступні докази змови між “Укрбудмонтаж” та “Укренергомонтаж”: компанії пов’язані господарськими відносинами; надають одна одній фінансову допомогу; мають спільних працівників; активно комунікували між собою під час торгів; діяли синхронно під час підготовки та участі в торгах; входили в аукціон з однієї ІР-адреси; розташовані за однією адресою; мають спільні особливості в оформленні документів.

Раніше ми інформували, що Рахункова палата виявила на ЧАЕС порушень на 702 млн грн. Слідом за Рахунковою палатою в Державній інспекції ядерного регулювання теж вирішили ініціювати перевірку нового конфайнмента «Арка», який є частиною укриття Чорнобильської АЕС.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ