АМКУ дав рекомендації Міненерго з приводу монополії в енергетиці

Поділитися:

Рекомендації Міністерству енергетики затвердили в Антимонопольному комітеті (АМКУ). Відомо що головною метою рекомендацій стало усунення штучних бар’єрів для покупців електричної енергії у державній генерації.

Так, Міненерго має внести зміни в Регламент організації та проведення електронного аукціону з продажу електроенергії за двосторонніми договорами на “Українській енергетичній біржі”. Про це повідомили в прес-службі АМКУ.

Слід зазначити, що останнім часом багато енерготрейдери зіткнулися з неможливістю купити потрібну їм кількість електроенергії на аукціонах з продажу електроенергії за двосторонніми договорами.

“Виходячи з своїми ціновими пропозиціями, вони залишаються ні з чим, оскільки продавці відмовляють у продажу, очікуючи більш великого покупця. При цьому не має ніякого значення, яку ціну ти пропонуєш виробнику, якщо ти недостатньо великий покупець”, – пояснили в АМКУ.

Аналітики комітету вважають, що такі дії мають ознаки спотворення конкуренції, оскільки ставлять в нерівні умови різні за розмірами компанії.

Крім того, підстави для створення такої ситуації закладені в чинній редакції Регламенту, яка дозволяє виробники електроенергії укрупнювати лоти шляхом об’єднання їх у великі пакети. Регламент також надає право відхиляти зустрічні пропозиції учасників торгів, навіть якщо вони пропонують більш високу ціну.

Щоб вирішити утворилася проблему, фахівці АМКУ напрацювали ряд принципів, які повинні забезпечити оперативне виправлення ситуації, що склалася.

Нагадаємо, що в Антимонопольний комітет поскаржилися дві компанії на дискримінаційні вимоги в тендері по ядерних відходів.

Раніше повідомлялося, що після того як був проведений внутрішній аудит Міненергетики, стало зрозуміло, що починаючи з травня 2017 року відомство недоотримувала надходження. Йдеться про 1,5 мільярди гривень, а причина цього – людський фактор, а точніше, порушення працівників міністерства. Про це повідомила прес-служба відомства.

Читайте також
19 Червня 2024 року - 8:27
Від початку російського широкомасштабного вторгнення аграрний сектор зазнав збитків на...
18 Червня 2024 року - 18:47
Нового підвищення тарифів на світло в Україні найближчим часом не...
18 Червня 2024 року - 16:54
Кабінет Міністрів підтримав зміни до ліцензування перевізників, ініційовані Міністерством розвитку...
11 Червня 2024 року - 11:48
Ринок праці у травні нагадував безлюдну пустелю: кількість шукачів та...