«Активними покупцями в лізинг зараз є будівельники, шляховики та галузь медицини» – експерт

Поділитися:

16 грудня Фонд розвитку підприємництва (ФРП) підписав перші три угоди з лізинговими компаніями для участі у державній програмі «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%».

Як повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України, договори було підписано з трьома першими лізинговими компаніями.

Держпрограму «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%» запроваджено для спрощення доступу мікро, малого та середнього бізнесу (ММСБ) до фінансового лізингу, а також для розширення альтернативних джерел фінансування інвестицій ММСБ.

Як розповіли у ФРП, перевагами лізингової форми фінансування порівняно з класичним банківським кредитуванням є відсутність необхідності внесення застави, менший розмір власного вкладу підприємства, оперативніший розгляд лізингової заявки та оформлення договору.

Скористатися новою програмою зможе бізнес із річним доходом до 20 млн євро, зареєстрований в Україні, бенефіціарами якого також мають бути лише українці. Максимальна сума лізингу становить 50 млн грн, термін дії договору — 5 років. Власний внесок для бізнесу, що діє, становить 10%, для нового — 15%.

Олександр Кощеєв, голова наглядової ради лізингової компанії ULF, виступив в ефірі «Першого Ділового» телеканалу. Насамперед експерт зазначив, що в принципі немає жодних обмежень для сфер діяльності, крім тих, що встановлені законом «Про розвиток та державну підтримку підприємництва», який передбачає заборону на підтримку кредитних організацій, ломбарди, виробників зброї, алкоголь, тютюн та інші.

«Якщо говорити про те, хто може бути зацікавлений у програмі, то проаналізувавши показники, кому ми видаємо лізинг, насамперед у вигляді обладнання та те, що необхідно для розвитку країни, то це насамперед будівельна сфера, дорожньо-будівельна, це і медицина (що дуже тішить з огляду на актуальність зараз і пандемії та медичної реформи). Саме в нашій фірмі – металообробка, що теж розвивається. Загалом багато таких сфер, у тому числі й сільське господарство, яке теж підпадає під цю програму».

Нагадаємо, уповноважені банки з початку дії програми видали вже 28,6 тисячі кредитів на 76,2 млрд гривень. Зараз із Фондом розвитку підприємництва співпрацює 40 банків.

Також ми писали про те, що президент Володимир Зеленський заявив про намір реалізувати нову кредитну програму «Українська мрія», за якою громадяни зможуть отримати кредит за ставкою 5% у гривні.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо