«Аграрний фонд у 2013-му став транзитним фондом для поставки ресурсу в фінансові оборудки» – експерт

Поділитися:

Урожаї ростуть рік від року, зернотрейдери-експортери нарощують прибутки та лише Аграрний фонд, покликаний гарантувати продовольчу безпеку країни, постійно в збитках. Причина давно очевидна – масштабні розкрадання. І мова навіть не про здогадки, а про конкретні, підтверджені аудиторами та правоохоронцями факти. От тільки на стан справ у цій установі це ніяк не впливає.

Так, минулий рік Аграрний фонд завершив із чистим збитком у 197 млн гривень. А за підсумком перевірки аудиторами діяльності товариства за 2018 та 2019 роки – виявили фінансових порушень та втрати активів на 2,17 млрд гривень. Зокрема, велика частина втрат – це активи, розміщені на депозитних рахунках в Брокбізнесбанку.

Про це говорили в ефірі телеканалу «Перший Діловий» із заввідділу ДННУ Академія фінансового управління Анатолієм Дробязко.

«Дана інформація носить маніпулятивний характер. Тому що, якщо розбиратися по суті, то основні збитки, які там декларуються – це депозит, який був розміщений в Брокбізнесбанку – 2 мільярди 146 мільйонів – це левова частка цих всіх збитків. Тепер давайте розберемося, що ж це за гроші, як прийшли. Брокбізнесбанк втратив ліквідність на початку лютого 2014 року. Що у нас було в цьому 2014 році, ми добре розуміємо? Тобто у нас відбувалися найзапекліші події. І в цьому періоді Брокбізнесбанк перестав платити. Кому він належав, цей банк? На той момент банк контролювався такою відомою людиною як пан Курченко (ред.- Сергій Курченко – український бізнесмен-утікач, власник групи компаній СЕПЕК), який викупив цей банк у Сергія і Олександра Буряків, які володіли цим банком фактично з моменту його заснування, з 1991 року. Тобто, на момент продажу, а це сталося в 13-му році банк перейшов в руки групи фінансової, яка займалася покупкою Одеського припортового заводу, були покупки пов’язані з футбольним клубом Металіст, з активами, які пов’язані були на нафтовому ринку. Тобто, пан Курченко тоді був фактично представником всієї цієї сім’ї. І фактично фонд Аграрний в тому періоді, в 13-му році, був використаний як транзитний фонд для поставки ресурсу для ось цих оборудок», – наголосив Анатолій Дробязко.

Експерт також розповів, що за бюджетом 2013 року було виділено кошти для Аграрного фонду, які, мабуть, не були використані, тому зайшли в банк і в оборудки.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
3 Грудня 2021 року - 9:10
Аварія сталася 1 листопада
3 Грудня 2021 року - 9:01
З 1 грудня 2021 року в Україні підвищили прожитковий мінімум...
3 Грудня 2021 року - 7:42
Техніка вже заступила на бойове чергування на курильському острові Матуа
2 Грудня 2021 року - 22:22
В Україні відкриють 100 офлайн-центрів підтримки для надання допомоги під...