Аеропорт «Бориспіль» модернізують за 270 млн євро

Поділитися:

Уряд схвалив укладення угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком щодо розвитку аеропорту «Бориспіль» та залучення для реалізації цього проєкту позики від ЄІБ у розмірі 270 млн євро.

Завдяки реалізації проекту розвитку аеропорту очікується збільшення пасажиропотоку до 56 млн осіб у 2040 році.

«Бориспіль» є найбільшим міжнародним аеропортом в Україні та забезпечує близько 60% всіх авіаційних пасажирських перевезень. Він є єдиним міжнародним хабом в країні, і для укріплення своїх позицій має забезпечувати постійний розвиток інфраструктури та наростання обсягів перевезень. Завдяки підтримці наших міжнародних партнерів з ЄІБ та реалізації проекту розвитку аеропорту «Бориспіль» ми не лише якісно модернізуємо летовище, а й очікуємо збільшити пасажиропотік через аеропорт до 56 млн у 2040 році. У тому числі за рахунок підвищення технічного оснащення, конкурентоспроможності підприємства, розширення мережі маршрутів та залучення нових авіаперевізників», – повідомили в міністерстві інфраструктури.

Проект передбачає реконструкцію льотної зони №2, яка включає в себе будівництво: нової злітно-посадкової смуги з облаштуванням її радіо та світлотехнічним обладнанням;
системи руліжних доріжок; аварійно-рятувальної станції; очисних споруд; трансформаторних підстанцій та станцій для зберігання спеціальних рідин; майданчика для захисту повітряних суден від обмерзання; майданчика для гонки двигунів повітряних суден та інших об’єктів інженерної інфраструктури.

Як повідомили у міністерстві, існуюча штучна злітно-посадкова смуга №2, що була введена в експлуатацію ще у 1971 році, вже відпрацювала свій ресурс і через багаторічне використання зі значними навантаженнями відновленню не підлягає. Сучасні великогабаритні літаки потребують зовсім нового підходу до аеродромних споруд та служб аеропорту, тому реконструкція льотної зони №2 здійснюватиметься з обов’язковим врахуванням досвіду низки країн та міжнародних організацій при експлуатації великогабаритних літаків.

Раніше повідомлялося, що в Мінінфраструктури готові приступати до проектування аеропорту на Закарпатті. Поки розглядаються дві локації, де може бути розташований аеропорт — це Мукачево і селище Середній. Передпроектні роботи як раз допоможуть визначити, де в результаті розміститься об’єкт.

Також ми писали й про те, що проектувати аеропорт на Закарпатті буде сумнівна фірма. Після оголошення результатів тендеру з’ясувалося, що компанія, яка виграла його, створена кількома місяцями раніше — в жовтні 2020 року. Її статутний фонд — це всього 50 тисяч гривень, при цьому загальна сума за розробку проектної документації по аеропорту становить понад 4 млн грн.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
20 Квітня 2021 року - 22:57
Фахівці оцінюють суму вкраденого в десятки мільйонів доларів
20 Квітня 2021 року - 22:28
Місцеві "аналітики" провину за таку шкоду поклали на українську сторону
20 Квітня 2021 року - 21:30
До набрання чинності, виконавці могли стягувати кошти тільки за несплату...
20 Квітня 2021 року - 16:57
Згідно з новою постановою уряду, при визначенні рівня добробуту домогосподарства...