50 млрд гривень втрачає Україна щороку на митниці

Поділитися:

Екс-глава Державної митної служби заявив, що Україна щорічно втрачає близько 45-50 млрд гривень через корупцію, контрабанду і банальної неефективності в ДМС.

“Якщо говорити про митницю, то оцінки, які ми робили на початку року, показують, що через корупцію, контрабанду і банальної неефективності країна втрачає близько 45-50 мільярдів гривень щорічно. З них близько половини – це організована контрабанда, за яку дійсно можна і треба поборотися спільно з правоохоронними органами “, – заявив чиновник.

Слід зазначити, що з введенням системних реформ ДМС бюджет міг би отримати додатково до 30 млрд гривень щороку.

“Якби на митниці проводилися системні реформи, якщо б там будувався прозорий ефективний механізм, то державний бюджет міг би зібрати на 20-30 мільярдів гривень більше на поточний рік”, – сказав екс-глава Державної митної служби.

Нагадаємо, що згідно з даними Держмитниці, експорт зернових і зернобобових в маркетинговому 2020-21 році зменшився на 3, 59 мільйонів тонн в порівнянні з минулим маркетинговим роком.

Раніше повідомлялося, що з січня по жовтень поточного року включно співробітники Держмитниці (Державної митної служби) вилучили з обігу контрабанди на суму понад п’ять мільйонів гривень.

За даними Держмитниці, в основному в пунктах пропуску через кордон у «фахівців з контрабанди» співробітники служби вилучали різні товари широкого вжитку.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Підсумкові випуски новин
Читайте також
25 Листопада 2020 року - 10:10
Відповідний проект був створений за участю Державної прикордонної служби України
25 Листопада 2020 року - 10:02
Такому рішенню передувало дослідження з приводу проблем з подушками безпеки...
25 Листопада 2020 року - 9:51
Середня вартість одного тесту в Чехії - 200 крон
25 Листопада 2020 року - 9:33
Такі дії стали результатом порушення закону про нерозповсюдження зброї відносно...