5 тисяч співробітників втратили роботу через борги Кабміну

Поділитися:

Виконавчий директор Асоціації сонячної енергетики України Артем Семенишин повідомив, що через боргову кризу в секторі зеленої енергетики Кабінет міністрів України позбавив роботи 5 тис. українців. Так, під скорочення потрапили співробітники, які протягом кількох років були зайняті в процесі будівництва об’єктів зеленої енергетики в Україні та інших допоміжних підприємств для галузі.

Відомо, що держава повинна інвесторам 17,8 млрд гривень за вироблену в 2020 році “зелену” електроенергію і оплатило лише 20% боргу.

“Інвестиційна привабливість зеленої енергетики в Україні, мабуть, найнижча за останні п’ять років. І такий рівень розрахунків, який сьогодні спостерігається, він призводить до відтоку зацікавлених інвесторів і поступового уповільнення будівництва нових потужностей”, – сказав Семенишин.

Семенишин зазначив, що в даній технологічній галузі працюють кваліфіковані інженери. Але на жаль, вони змушені шукати для себе кращого життя в інших країнах, працюючи на некваліфікованих роботах.

Нагадаємо, що більшість регіонів світу переходить на «зелені» електростанції, бо будувати їх виявилося вигідніше. За даними аналітичного відділу British Petroleum в 2019 році «зелені» джерела виробили більше електрики, ніж АЕС.

Раніше повідомлялося, що катарська компанія збирається вкласти інвестиції в розвиток сектора відновлюваної енергетики в Україні. На даний момент сторони вже уклали ряд стратегічно важливих контрактів про взаємну співпрацю.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
9 Травня 2021 року - 22:46
Станом на зараз підписано 217 таких договорів
9 Травня 2021 року - 21:43
Все це заплановано в рамках «Великої приватизації»
9 Травня 2021 року - 21:14
Йдеться про обставини розірвання орендного договору та роль у цьому...
9 Травня 2021 року - 20:16
Одна з причин — постійне і навмисне заниження показників лічильників,...