До Міжнародного дня птахів: як фахівці ДТЕК Мережі піклуються про білого лелеку

Поділитися:

1 квітня відзначаємо Міжнародний день птахівЗбереження біорізноманіття – один з напрямків діяльності бізнесів ДТЕК, який відповідає стратегії компанії 2030, заснованої на принципах ESG, цінностях і відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні Цілей Сталого розвитку Глобального Договору ООН.

Одними з найбільших знавців орнітології в нашому бізнесі є фахівці ДТЕК Мережі. Адже вони можуть чимало розповісти про білого лелеку, занесеного до Бернської Конвенції про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі.

Лелека, за народними повір’ями, здатна приносити добробут і щастя у домівки. І це не випадково. Птаха селиться біля городини або болотистої місцевості в селах та приватних секторах міст, харчується шкідниками і тим самим оберігає врожай. Зазвичай лелеки полюбляють гніздуватися на дахах будинків, сухих деревах, водонапірних баштах, а з недавніх пір і на опорах ліній електропередачі.

Для того, щоб захистити птахів від ураження струмом, з 2013 року фахівці ДТЕК Мережі встановлюють на опорах ЛЕП спеціальні захисні платформи для гнізд. Загалом за останні 8 років встановили 248 платформ. За підрахунками екологів така ініціатива бізнесу допомогла зберегти понад 5 тисяч особин білого лелеки.  

Виготовляють платформи за схемою, розробленою Західноукраїнським орнітологічним товариством разом із природознавчим музеєм НАН України. До спорудження платформ співробітники компанії підходять з особливою чуйністю.

«Ми ріжемо та гнемо арматуру на станках, вигинаємо її, робимо основу. Коли три кільця готові приварюємо до них чотири шпиці. Між кільцями придумали прикрутити дроти, щоб частини гнізда не випали із чаші. Насамкінець робимо диск – основу із металу. Усього на виготовлення платформи йде до чотирьох днів», – розповідає Олександр Кияниця, майстер цеху централізованого ремонту ДТЕК Київські електромережі.

Встановлення платформи – найвідповідальніший процес. Роботи займають майже пів дня. До процесу залучаються бригада цеху централізованого ремонту, повітряних ліній, екологи, водії двох автопідйомників та крану. Бригади бережуть гніздо і намагаються не втратити жодної гілочки. Інакше лелека може не прийняти нову оселю.

Звісно, під час  монтажу, мережі знеструмлюються і заземляються, бригади беруть дозвіл на роботи у диспетчера. Клієнти в цей час також без електропостачання, але готові потерпіти незручності заради птахів.

«Клієнти завжди переживають за птахів і чекають нашого приїзду. Ми стараємось зробити для білих лелек комфортні гнізда, і вони повертаються в свої оселі. Отже, ми свою роботу виконали на відмінно», – підсумовує Олександр Кияниця.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
12 Квітня 2021 року - 10:00
Кожен другий українець заявив, що буде більше дотримуватися правил «жорсткого...
12 Квітня 2021 року - 9:26
Нова хвиля зростання курсу валюти почалася в грудні, коли за...
12 Квітня 2021 року - 8:57
Стаж почали жорстко враховувати тільки з початку 2000-х, до цього...
12 Квітня 2021 року - 7:59
В умовах карантину послуги з пенсійного забезпечення можна отримати віддалено...