НАБУ просять розслідувати імпорт струму з Білорусі

Поділитися:

Міжфракційне об’єднання Верховної Ради «За демократичну Білорусь» звернулося в Антикорупційне бюро із проханням перевірити причетність високопосадовців до схеми імпорту електроенергії з Білорусі із залученням арабської компанії Vector Energy Innovation.

Про це сповістив нардеп від «Євросолідарності» Олексій Гончаренко у Facebook, посилаючись на заяву керівника об’єднання.

Як заявив Гончаренко, є всі підстави вважати, що Кабінет міністрів, парламентська фракція «Слуга народу» та Офіс президента штучно створили енергокризу в Україні, спровокувавши дефіцит вугілля на державних теплових електростанціях з метою прикриття для нелегальної схеми з імпортом білоруського струму.

«МФО «За демократичну Білорусь» публічно звертається до НАБУ для перевірки фактів можливої ​​причетності керівництва держави до компанії Vector Energy Innovation», – зазначив він.

Також народні обранці ініціювали виклик до Верховної Ради прем’єра Дениса Шмигаля, щоб заслухати пояснення щодо участі керівництва держави у можливих схемах імпорту.

Як зазначили у Міжфракційному об’єднанні, прямі збитки держави від закупівлі електричної енергії з Білорусі в листопаді-січні сягнули 3,13 мільярда гривень. Ініціатори звернення вважають, що таким чином фінансується антидемократичний режим Білорусі.

З огляду на це, нардепи закликали Міністерство енергетики та українського енергорегулятора повністю заборонити імпорт електрики з РФ і Білорусі до моменту інтеграції України до єдиної енергосистеми країн Євросоюзу.

Раніше ми повідомляли, що Білорусь надає допомогу українській енергосистемі.

Нагадаємо, на 118 мільйонів доларів Україна експортувала електроенергії з Білорусі торік та за перші 11 днів Нового року.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ