Держфінмоніторинг за рік зафіксував відмивання 60 млрд гривень

Поділитися:

Днями фахівцями Державної служби фінансового моніторингу було направлено для вивчення в правоохоронні органи 739 матеріалів, які стосуються легалізації (відмивання) доходів, отриманих незаконним шляхом на загальну суму 60,3 млрд грн.

Прес-служба Кабінету міністрів повідомила, що матеріали були зібрані за 9 місяців 2020 року.

Відомо, що серед спрямованих правоохоронцям матеріалів, 157 справ стосуються розслідування фактів відмивання грошей, отриманих корупційним шляхом, розкрадання і привласнення державних коштів. Сума даних порушень оцінюється в 6,4 млрд грн.

Крім цього Держфінмоніторинг також виявив 45 випадків, які можуть бути пов’язаними з фінансуванням тероризму та сепаратизму.

Нагадаємо, що Державна служба фінансового моніторингу провела ряд фінансових розслідувань за операціями з легалізації доходів, мають ознаки податкових злочинів, за результатами яких виявила незаконні податкові транзакції на загальну суму близько 30 млрд гривень, повідомляє прес-служба відомства.

Раніше повідомлялося, що Україна пообіцяла Міжнародному валютному фонду почати боротьбу з відмиванням грошей в аграрній сфері шляхом визначення кінцевих бенефіціарів юридичних осіб, які володіють землею. Для цього країна планує створити систему громадського моніторингу, як свідчить меморандум між МВФ і Україною.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
9 Травня 2021 року - 18:52
Виглядає так, що профспілка була створена для дестабілізації роботи банку....
9 Травня 2021 року - 17:49
З 1 липня у нашій країні можна буде купляти та...
9 Травня 2021 року - 16:48
Ця дата є граничною, після неї будуть працювати штрафні санкції
9 Травня 2021 року - 15:23
Всі планують завершити до кінця травня поточного року